Boj s rozmazlenností

18. září 2011 v 11:08 |  Letem světem
Accessories-fashion-girl-model-style-favim.com-152568_large

Narodila jsem se, jak se říká, se zlatou lžičkou v hubě. To se říká o dítěti, které má obvykle tatínka úspěšného podnikatele a žije v domě s velkou plochou obrazovkou, čtyřmi počítači a rodiče mu dopřejí všechno, co mu na očích uvidí. Často si říkám, jak bych to teď měla jednodušší, kdyby mi méně dělali poskoky a více mě učili.


Nikdy jsem nemusela nic dělat a proto taky teď nic neumím. Nevyznám se v knoflíkách na jednotlivých zařízeních, neumím si uvařit... Jednoduše řečeno, nemít rodiče pořát za zadkem, mám problém snad s každou normální věcí. A co je horší, táta před rokem odešel z domu. Co dřív vyřešilo pouhé "tati" je najednou neřešitelné. Uvědomuju si, jak moc je důležité nučit se soběstačnosti, ale to množství věcí, které potřebuju dělat mi dost komplikuje situaci. Vidím věci, které jsem dřív neviděla.

Rodiče na mě vždycky byli tak hodní... Je tolik možností jak jim to oplatit a k mojí smůle je to právě to, co celou dobu dělali oni. Vyžehlila bych, uvařila... Jenže nic z toho neumím.

Vy, které jste mladší než já i vy, které jste stejně staré, nenechte to zajít tak daleko a pokud už je na varování trochu pozdě, zatočte s tou vaší rozmazlenností, zatočte s neschopností. Chcete být soběstačné? Řekněte jim to. Poproste rodiče, aby to nedělali za vás, ale naopak vás to naučili dělat, abyste si to mohly vyřešit samy. Nezaručuju vám, že si tím ušetříte starost s tím, co dělat dřív, ale rozhodně ta starost bude mnohem menší a až se jednou budete stěhovat do vlastního, bude to mnohem lehčí.

Přeji mnoho zdaru a píle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama