Jsi divná?

25. září 2011 v 14:50 |  Letem světem
Lkojhugfd_large

Být divná je vlastně výhra. Nevěříš? Ti, kteří byli pro okolí divní nejvíc jsou dnes těmi nejznámnějšími génii. Ano, mám na mysli Leonadra DaVinciho, díky němuž dnes máme letadla a Albeta Einsteina, jehož otci řekl jeho učitel, že učit jeho syna biologii je jako házet hrách na stěnu. A kolik lidí si tyhle dva pány bralo a dodnes bere za vzor a kolik publikací o nich vyšlo...


Být divný vlastně znamená být vyjímečný. To, že se ti denodenně někdo posmívá sice hned nezaručuje, že se o tobě jednou bude učit ve školách, ale uvědom si už konečně, že když se do tebe někdo naváží kvůli tvému vzhledu, tempu, tvé roztěkannosti, či nějaké jiné malichernosti, kterou jeho samého neomezuješ, pak to není tvoje blbost, ale jeho.

Lidi si musíš vybírat, protože málokdo za to stojí. Nezaměřuj se na všechny, vždyť na světě není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem. Buď ke všem v základech slušná. Odpovídej na pozdrav a na to, na co se ptají (tedy pokud to není něco v tom smyslu jestli se holíš, případně kde, jestli sis někdy žehlila vlasy a podobně, protože do toho těm idiotům fakt nic není).

Odpověz v klidu, když se tě na něco ptají při hodině, třeba co byla poslední věta, jak se řekne tohle (třeba při angličtině), nebo kde je který kabinet... Nic víc, nic míň. Nikdy se nesnaž přetvařovat nebo do konce lézt těmhle imbecilům do zadku tím, že jim budeš dělat poskoka. Nejen, že by ses mezi ně stejně nedostala, ale oni tě dokonce budou vyloženě využívat.

Vykašli se na ty, kteří se ti posmívají kvůli blbostem. Mít jednoho opravdového přítele je víc, než mít milion lidí, kteří tě milují proto, co nejsi. Najdi si pár lidí se kterými si rozumíš a ostatní ti mohou být ukradení. Dej na mě, já to dobře znám. Také mám totiž neustále za zadkem spoustu blbečků, kteří musí prudit kvůli každé hovadině, ale naproti tomu mám i dost lidí, kteří mě přijali takovou jaká jsem a dvě z nejlepších kamarádek jsou mýmy nejlepšími kamarádkami už deset let.

Buď sama sebou, stojí to za to.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama