Články - Jde i o to JAK je píšeš

27. října 2011 v 16:47 |  Blogování - Články
Furryfriend_by_marymarycherry-d335khz_large

Ono se to sice hezky stěžuje, že ti na blog chodí málo lidí, že nepíší komentáře... Ale přiznej si to. To, jestli ti lidé budou dělat radost záleží hlavně na tom, jestli ji uděláš ty jim. U toho samozřejmě nesmí chybět ani přehlednost a správný způsob psaní. V tomto článku se můžete přiučit i něco navíc ;)


Účel

Už v jednou jsem psala o tom, že nemá smysl psát, když nemáš článek o něčem (je uplně jedno jak často píšeš, hlavně aby to bylo ke čtení).

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, ale není nemožné vytvořit něco, co si hodně lidí oblíbí a bude se za tím rádo vracet. To by v ideálním případě měl být tvůj důvod, proč píšeš blog. Každý tvůj článek by měl tvým čtenářům něco nového přinést do života.

Jestli cokoli děláš jenom abys zabila čas, bude ti jednou strašně líto, kolik jsi ztratila času a o kolik jsi mohla být v životě dál, kdybys žila trochu jinak.

(Můžeš si přečíst také ,, Blogování - Hlavní strašidla ve ,,článcích" ")

Přehlednost

Nejen menu, ale i článek by měl být co možná přehledný. Proto využívám co nejvíc možností nadpisů, tučné, písmo, kurzívu, odděluju odstavce... Fantazii se meze nekladou, co víc dodat ;)

- Mimochodem, Vy si to možná neuvědomujete, když jste zrovna rozepsaní a třeba i píšete dlouhý článek (nemluvím samozřejmě o povídkách, příbězích, to je zase jiná věc) a proto se ptám

,,Napadlo vás už někdy napsat článek na způsob běžné školní učebnice, jako máme na biologii, dějepis atd.?"

Účelem učebnic je dát nám co nejlepší informaci o dané věci a zvýraznit to nejdůležitější. Zbylá "omáčka" už je tam pouze pro lepší pochopení. V případě, že tento předmět patří mezi naše zájmy, nebo nás tato kapitola zaujala, či se prostě jen chceme dozvědět víc, můžeme se zadívat na text psaný slaběji. To je vlastně docela dobrá inspirace, jak mít předhledný článek, nebo ne? ;)

Držet se předmětu článku

Držet se předmětu článku, nebo předmětu pod příslušným nadpisem také není od věci a opravdu se vyplatí to dodržovat.

Plácat páté přes deváté je něco podobného, jako rozsypat popelce na podlahu popel, čočku, či co to v té pohádce ještě bylo, a říct ,,Přetřiď si to".

Úvod, prostředek, Závěr

Ne nadarmo nám ve škole vtloukají do hlavy základní osu slohu. A jak říkala moje oblíbená učitelka ,,Všechno někde začíná a někde končí". Vždycky mi udělá radost příjemné uvedení do článku a nakonec i závěr a příjemné rozloučení. Ikdyž jsem řekla, že je nejdůležitější, aby článek vaším čtenářům něco nového přinesl, je hezké, když do článku dáte i tohle. Dá se to možná považovat za výše zmíněnou "omáčku", ale každému to udělá radost :)

Umění češtiny

Já vím, je to mor se učit všechna ta pravidla (já osobně nejhůře snáším větné rozbory :D), ale dálších sto bodů navrch patří každému, kdo umí pravopis. Text napsaný bez chyb znamená nerušené čtení :)


---
Byl to delší článek, proto jste mě opravdu potěšili, jestli si to někdo přečetl celé a opravdu budu naplněná a spokojená, když vám to pomůže a třeba napíšete i nějaký ten komentář :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 grama | Web | 27. října 2011 v 17:35 | Reagovat

prepáč, ale nepochopila som tvoj komentár...čo či niekoho baví? :)

2 Jirka | Web | 27. října 2011 v 17:52 | Reagovat

tvůj komentář mě dosti potěšil ;) děkuji :)

3 grama | Web | 27. října 2011 v 18:04 | Reagovat

dobre, chápem, že to je tvoj názor,... ale ak si s azapojiť nechcela, mala si to nechať tak a zbytočne nekomentovať ;) Spravila som takúto súťaž, a pokiaľ sa ti zdá trápna, tak s aneprihlasuj. Komentár som zmazala, kedže s anetýka toho článku, pod ktorým bol napísaný. ;) takže toľko som ti chcela napísať :)

4 Jirka | Web | 27. října 2011 v 18:09 | Reagovat

jj všiml jsem si :D jj mám ICQ ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama